19.04.2024 12:00

Beroun

Jedinečný dvoudenní seminář pro fyzioterapeuty Talk It Easy míří do berounské nemocnice

Mezinárodně uznávaní fyzioterapeuti Georg Supp a Stephanie Moers z německého města Freiburg přivezou do Rehabilitační nemocnice Beroun svůj atraktivní seminář Talk It Easy, který se věnuje příležitostem a úskalím komunikace v klinické praxi. Svůj vzdělávací modul v Česku představí vůbec poprvé!

Georg Supp se během své třicetileté praxe setkal prakticky s každou modelovou situací, jež může v ordinaci nastat. Dle jeho slov je tedy kvalitní komunikace na úrovni terapeut-pacient pro zdravotníka stejně důležitou dovedností, jakými jsou například nezbytné odborné znalosti. A právě na základě těchto zkušeností se zrodil projekt Talk It Easy.

„V ideální komunikaci mezi terapeutem a pacientem existuje poměrně často velký nesoulad, což nám potvrzují i data z praxe. Řada kolegů tak nedokáže zhodnotit svůj potenciál, protože se neumí se svým klientem dostatečně ‚propojit‘. A právě náš seminář na tuto oblast cílí,“ přibližuje Georg.

Účastníci se v dubnu rozhodně nebudou nudit. „Celý kurz je z velké části založen na praktických a zábavných cvičení. Kdy například prostřednictvím odlišných strategií prozkoumáme možnosti, jak přehodnotit vlastní přístup ve vztahu s pacientem a zvládnutí neočekávaných situací,“ doplňuje Stephanie Moers.

Seminář se uskuteční v pátek 19. a sobotu 20. dubna 2024. Z důvodu co možná nejlepšího individuálního přístupu je počet míst limitován na 22 osob. Komunikační jazyk je angličtina, k dispozici bude také simultánní překlad do češtiny. Na kurz se lze zapsat prostřednictvím webových stránek berounské nemocnice.

 

Talk It Easy - dvoudenní seminář