Edukační projekt pro děti „Vzpřímení a pokřivení“ McKenzie Institutu…a nejen je

 

Edukační projekt pro děti „Vzpřímení a pokřivení“  McKenzie Institutu…a nejen je

Jedná se o animovaný film a pracovní listy pro děti.

 Anotace filmu:

Animovaný film pro děti a dospělé o správném / špatném držení těla. Krátký, cca 3 minutový, film je zaměřen na propagaci zdravého životního stylu u dětí. Forma je zábavná a zároveň edukační. Děti v současné době nahrazují aktivní pohyb pasivním trávením volného času. Obsah filmu jim vtipnou a zábavnou formou vysvětluje, proč je lepší být vzpřímený než pokřivený.

 Film je v současné chvíli volně dostupný na youtube kanálu, kde má za tři měsíce již téměř 6 000 shlédnutí:

https://www.youtube.com/user/McKICZ

anebo je možné si z našeho webu film volně stáhnout do počítače a mít jej tak kdykoliv k dispozici. Odkaz na stažení naleznete hned na titulní straně u videa:

http://www.mckenzieinstitute.org/cz

V současné chvíli jsou také téměř připraveny pracovní listy umožňující pedagogům nebo fyzioterapeutům navazující práci s dětmi. V pracovních listech je na 12 stranách následující – příběh, kvíz, doplňovačka, omalovánka a jiné zábavné aktivity. Při testování na cca 50 dětech jsme měli velký úspěch a pozitivní ohlasy, jak u dětí, tak u pedagogů prvního stupně, kteří (aniž by byli fyzioterapeuty) dokázali téma sami uchopit a zpracovat.

 Pracovní listy jsou již nyní zdarma ke stažení zde:

 http://www.shop-mdt.cz/kategorie/ruzne/pracovni-sesit-pro-animovany-film/

 Připravuje se i jejich tisk.

 Cílem je dostat informaci do co největšího počtu škol, k co největšímu počtu dětí. Protože všichni dobře víme, že problematika držení těla je platná u stále mladších dětí a prevence je základ úspěchu. Listy jsou primárně určeny pro děti na prvním stupni. Jsme na úplném začátku naší kampaně. Chceme nejdříve oslovit školy v našem nejbližším okolí. Vytisknout plánujeme např. 10- 20 000 ks pracovních listů na naše náklady. Listy budou dětem ve školách poskytnuty zdarma. Bude je možno také volně kopírovat a jakkoliv šířit. Pracovní listy nejsou stejně jako video nijak vázány k jakékoliv metodě, pouze propagují zdravý životní styl.

McKenzie Institut ČR

Rehatab
Reklama
Fyzion
Reklama
Reklama
Rehaeduca