Informace pro poskytovatele k rámcové smlouvě s ČPZP

Vážené kolegyně a kolegové,
Pravidelně Vás na těchto stránkách informujeme o průběhu jednání s jednotlivými zdravotními pojišťovnami ohledně rámcových smluv, které jsou připravovány pro poskytovatele na nadcházející období.
Od jara letošního roku jsme se jako profesní organizace účastnili jednání na půdě ČPZP, kde jsme připomínkovali jednotlivé body rámcové smlouvy.
Jako velmi pozitivní vnímáme to, že se nám podařilo do rámcové smlouvy prosadit do čl. 3 Práva a povinnosti smluvních stran pod písmeno n) ….. zajistí v případě nepřítomnosti ve Smlouvě dohodnutého nositele výkonu, zástup jiným kvalifikovaným nositelem výkonu a tuto skutečnost oznámí pojištěncům; v případě, že nepřítomnost nositele výkonu, znamenající nedostupnost příslušné odbornosti, která bude trvat déle než 5 dnů, sdělí Poskytovatel tuto skutečnost ČPZP, a to na e-mailovou adresu smlouvy@cpzp.cz Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo prostřednictvím držitele poštovní licence, příp. osobně na adresu sídla ČPZP v Ostravě nebo na adresu jedné z divizí v Olomouci, Kladně a Ostravě. Znamená to tedy, že z dosavadních 3 dnů se nám povinnost hlášení prodloužila na 5 dní.
V rámci jednotlivých jednání a připomínkových řízení, jsme se snažili prosadit platnost rámcové smlouvy na dobu neurčitou, avšak zde jsme zatím nebyli úspěšní. Přesto výstupem z jednání s ČPZP bylo jedním z bodů, o kterém budeme v následujícím období s ČPZP komunikovat, právě prodloužení platnosti rámcové smlouvy na dobu neurčitou.
V příloze tohoto článku máte k dispozici návrh rámcové smlouvy. Dohoda k tomuto znění smlouvy byla podepsána naší profesní organizací 17.6.2016. Dle informací, které jsme obdrželi z ČPZP budou nyní připravovány smlouvy pro jednotlivé poskytovatele.
Doporučujeme poskytovatelům, kteří se rozhodnou podepsat rámcovou smlouvu, aby si její znění případně porovnali s námi uvedeným návrhem, který jsme jako profesní organizace odsouhlasili.
Jedním z důvodů, proč naše profesní organizace zvolila cestu kompromisu a dohody s ČPZP na tomto znění rámcové smlouvy bylo, že jsme tímto krokem předešli situaci, kdy bychom dostali od této zdravotní pojišťovny pouze prolongační dodatky na1 rok.

Rámcová smlouva s ČPZP ke stažení zde

Mgr. Štěpánka Musilová

 

Pozvánka na VI. Sympozium Roboticky Asistované Rehabilitace
Reklama
Reklama
ETOILE CZ a.s.